Topic: Chcę oświetlić podjazd

Witam serdecznie! Aktualnie biorę się za oświetlenie swojego podjazdu do domu i w tym celu szkuma jakiś dobrych reflektorów. Problem jest taki, że ziemia na mojej działce jest troche wilgotna i zastanawiam się, czy w tej sytuacji możliwe jest w ogóle zamontowanie takiego oświetlenia? Prosze o poważne głosy osób, które już miały coś do czynienia z takimi sprawami. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Re: Chcę oświetlić podjazd

No witam. Grunt to znaleźc dobry sklep. Hehe, grunt – właśnie z tym masz problem. Więc powiem ci szczerze, że technologia tak poszła do przodu, że mokra ziemia to wogle nie jest problem. Teraz wszystkie te lampy mają taką izolacje że spokojnie można je montować w dowolnym miejscu. Przejrzyj sobie najlepiej ofertę jakiegoś znanego sklepu i wybierz coś dlasiebie http://mariner-lampy.pl/pl/c/Lampy-naja … untowe/291 Rada – patrz dobrze na moce reflektorów bo głownie o to chodzi żeby to było mocne światło. W nocy to naprawdę trzeba mocnej żarówki , żeby oświetlić droge.

Dzięki serdeczne. Troche jestem zielony w temaci i pomoc fachowca zawsze się przyda. Jeszcze mam drugie pytanie. Bo znalazłem w tym sklepie jeszcze rózne rodzaje lamp ściennych - F32, w tym kinkiety i w zwionzku z tym pytam: czy one wystarczą do małej łazienki 3x3 metry jako główne źródło światła? Załączam link: http://mariner-lampy.pl/pl/c/Kinkiety/338 i tradycyjnie już o pomoc prosze wink

Nieeeee, raczej nie. Raczej bym w to nie szedl, bo to ma byc dodatkowe zrodloświatla, a nie glowne.  Na przykladgdzies nad umywalka, zlewem wanna itp. Pomyslchlopiepowaznie po prostu o dobrej lampie, zainstalowanej centralnie na srodku sufitu. Mozebedzie trzeba najwyzejprzeciagnac kabel troche, ale to moznaladnie wykonczyc potem.

No ja też chciałem kiedyś do małej toalety tylko kinkiety i słabo to wyszło. Znaczy to są bardzo ładne akcesoria i fajnie DOświetlają no ale właśnie DO, a nie jako jedyna lampa w pomieszczeniu. Tak to jest, trzeba się zorientować najpierw żeby zrobić porządnie, dobrze że pytasz. Kto pyta nie błądzi