Topic: Jak sprzedać dług?

Hej! Padłam ofiarą oszustwa ze strony współlokatora. Jesteśmy studentami i w kilka osób wynajmujemy mieszkanie. Do niedawna wszystko działało jak trzeba, wszyscy składaliśmy się na opłaty i czynsz. Sytuacja zmieniła się 2 miesiące temu, kiedy nasz kolega stracił pracę i w związku z tym zapłaciłam za niego. Najwyraźniej popełniłam błąd, bo mój dłużnik nie poszukuje pracy i nie zamierzam obciążać się kosztami jego lenistwa. Słyszałam o możliwości sprzedaży długu i chciałabym się dowiedzieć jak taka procedura wygląda. Dzięki i pozdrawiam.

Re: Jak sprzedać dług?

Cześć. Może najpierw porozmawiajcie, wesprzyjcie chłopaka na duchu i pomóżcie mu się odnaleźć. Jesteś pewna, że w taki sposób chcesz to rozwiązać? Nie będzie to przyjemnie ani dla niego ani dla Ciebie...

Re: Jak sprzedać dług?

Jestem zdecydowana sprzedać zadłużenie, a moralne wytłumaczenie możemy rozwinąć na innym forum.

Re: Jak sprzedać dług?

Na początku skorzystałbym z firmy windykacyjnej. Kiedy zaczną działać i wasz współlokator dostanie pismo windykacyjne mina mu zrzednie. Możecie nawet napisać je sami, łap link http://vindicat.pl/faq/pisma-windykacyjne/, mam nadzieję że pomogłem

Re: Jak sprzedać dług?

To z pewnością nie będzie dobre rozwiązanie, gdyż mieszkamy razem. Średnio widzę wysyłanie pisma windykacyjnego na swój adres.. Pisałam że chcę sprzedać dług.

Re: Jak sprzedać dług?

Na tej stronie znajdziesz też giełdę wierzytelności: http://vindicat.pl/gielda-dlugow/ . Życze powodzenia w sprzedaży długu.

Re: Jak sprzedać dług?

Zanim wystawisz dług na sprzedaż może warto pomyśleć nad przeprowadzką, albo przynajmniej nad wyprowadzeniem dłużnika z mieszkania. Ciężko mi sobie wyobrazić jak miałoby wyglądać wasze wspólne mieszkanie po takim zdarzeniu. No ale to już Twoja sprawa, powodzenia.