Topic: Dobry spot reklamowy

Hej. Chciałabym się dowiedzieć, co jest dla was najważniejsze, gdy tworzycie własne spoty reklamowe? Na co zwracacie największą uwagę?

Re: Dobry spot reklamowy

dla mnie najważniejsze jest określenie, dla kogo dany spot jest adresowany, aby jego przekaz trafił do konkretnych odbiorców. ważne są również moje osobiste oczekiwania i  pomysły, jako że ja reprezentuję daną firmę i zajmuję się jej promocją.

Dla mnie najważniejszy jest pomysł na filmik czy spot. Oczywiście dobra realizacja też jest ważna, żeby potencjał nie został zmarnowany. Jednak gdy nie ma fajnego pomysłu, to nawet wykorzystanie najlepszych środków do jego stworzenia nie pomoże.

A co myslicie na temat zaangazowania do spotu czy filmu reklamowego jakichś sławnych  osób, np. aktorów znanych z produkcji kinowych czy seriali telewizyjnych?

Jestem za. Szczególnie podobają mi się dwa filmy reklamowe z udziałem przystojnych aktorów. Jeden z nich reklamuje markę samochodu, a drugi – firmę ubezpieczeniową. W dodatku w tych reklamach wykorzystano ciekawe podkłady muzyczne. Oba filmiki uważam za bardzo dobre. Fajny pomysł, przystojni aktorzy i dobra muzyka – to według mnie przepis na udany spot reklamowy.

Moja firma również kiedyś zaangażowała do promocji znaną osobę. O ile popieram angażowanie sławnych osób do reklamowania banków albo firm sprzedających ubezpieczenia, o tyle uważam, że reklamowanie przez nich pewnych produktów to po prostu obciach. Mam tu na myśli np. pewne leki albo suplementy. Na przykład jeśli popularna osoba reklamuje środki na wątrobę, nietrzymanie moczu, prostatę albo – o zgrozo – hemoroidy, to sądzę, że nie najlepiej to o niej świadczy. Ludzie mogą pomysleć, że brakuje jej pieniędzy albo rozpaczliwie chce o sobie przypomnieć, czego rezutaltatem może stać się kojarzenie jej potem głównie z tą reklamą.

Trudno się z tym nie zgodzić. Pewne produkty czy usługi bardziej wypada reklamować sławnym osobom. Niemniej jednak reklamowanie tabletek na wątrobe nie uważam za obciach.

A ja uważam, że nic co ludzkie nie jest nam obce. Skoro sławna osoba reklamuje jakiś farmaceutyk na wstydliwe dolegliwości, to odbiorcy pomyślą sobie, że wiele osób boryka się z takimi dolegliwościami i nie należy ich się wstydzić, tylko powinno się je wyleczyć.