Topic: Wkład kominkowy – jaki wybrać

Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, czym różnią się wkłady kominkowe i jaki najlepiej wybrać do dość dużego pomieszczenia (salon) – ok. 30 metrów kwadratowych? Oczekuję, że kominek będzie się dobrze prezentował (często miewam gości) oraz oczywiście dobrze grzał, by możliwie obniżyć rachunki za ogrzewanie w zimie. Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Wkład kominkowy – jaki wybrać

Jaki budżet? Wkłady różnią się m.in. trwałością i odpornością na temperaturę. Mamy tutaj dwa rodzaje – żeliwne i z płyt stalowych, z czym te pierwsze są tańsze. Oba rodzaje są porównywalnie dobre, o ile się kupi je u porządnego producenta i nie po kosztach. Wtedy wytrzymują wiele lat. Wchodzenie w dokładną specyfikę materiałów zapewne Ciebie nie zainteeresuje wink

Re: Wkład kominkowy – jaki wybrać

Do 5 tysięcy najchętniej, ale w razie sensownej argumentacji jestem w stanie przeznaczyć więcej, to znaczy ok. 7-8k (gdzie 8 tysięcy to absolutny sufit, więcej nie wyłożę, nawet gdybym chciała).

Re: Wkład kominkowy – jaki wybrać

Aha, no to co do konkretnych modeli, bo pewnie o to Ci głównie chodzi, to poczytaj może w tym temacie: http://forum.kominki.org/viewtopic.php?id=1368 . Gość miał podobny budżet do Ciebie, ale trochę większą powierzchnię do ogrzania. Myślę, że może być to dla Ciebie pomocne. W razie czego zajrzyj jeszcze na stronę Muratora, tam zawsze są przydatne wskazówki.

Re: Wkład kominkowy – jaki wybrać

Dziękuję! Teraz już na pewno sobie poradzę smile