Topic: Do czego służą śruby trapezowe

Ostatnio słyszałam o śrubach trapezowych, ale nie bardzo wiem, do czego one służą. Pierwsza myśl jaką miałam, że dokręca się nimi blachy trapezowe, ale to chyba nie to. Możecie mi trochę podpowiedzieć.

Re: Do czego służą śruby trapezowe

Nie, to nie są śruby do mocowania blach trapezowych, chociaż jakby się ktoś uparł to pewnie i takie blachy dałby radę umocować. Są to śruby uzywane z reguły do mechanizmów maszyn przemysłowych, w których dochodzi do bardzo dynamicznej pracy i opartej na ciągłych działaniach. Maszyny są poddawane bardzo dużym naciskom, dlatego takie śruby muszą być bardzo wytrzymałe.

Praktycznie w każdej maszynie przemysłowej umieszczone są śruby trapezowe. Bez nich praca tych maszyn byłaby niemożliwa. Maja różne wymiary, długości i średnice, dzięki czemu można je stosować w różnych rodzajach maszyn.

Dobrze zapytać czasami na forum.

Pewnie, że tak. Nie każdy w końcu kończył politechnikę, żeby być specjalistą. Ja ostatnio pytałem o temat kół pasowych, bo żaden z moich znajomych nie potrafił wytłumaczyć mi ich zastosowania. A na forum można szybko dowiedzieć się wszystkiego.