Topic: Chyba mam problem, kto mi może pomóc?

Mam taką chęć, żeby sobie wypić parę piwek w samotności. W domu, po pracy, keidy mogę odpocząć i nikogo nie ma wokół. Zdarza się tka, że zasypiam i budzę się dopiero z budzikiem w telefoine rano, we wczorajszym ubraniu, z zarostem, ptrzebuję się wykąpać. Zastanawiam się czy to już jest pierwszy objaw alkoholizmu, czy jeszcze nie, co takiego świadczy o tym, że człowiek popara w prawdziwe problemy? A jeśli juz, jak z tego wyjść?

Re: Chyba mam problem, kto mi może pomóc?

Po pierwsze, z alkoholizmu się nigdy nie wychodzi, ważne, zeby sobie uświadomić, że nawet po zakończeniu leczenia każdy dzień jest walką. Raz się zapomnisz i prawie na pewno jesteś na złej drodze. Tak jak z cukrzycą, żyjesz, nieźle się czujesz, ale cholera cały czas w tobie siedzi. Możesz zdecydować się na terapię na miejscu albo na prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Twój wybór, zależy jakie masz możliwości. Ośrodek cię izoluje od złych wpływów.

Tak własnie myślałem, widziałem w pracy co się dzieje z ludźmi, którzy nie wiedzą, że mają problem, nie chciałbym skończyć tak samo.

To się bardzo nieczęsto zdarza, że ktoś sam się zgłasza, a nie rodzina go wysyła na terapię. Chyba w ogóle słyszę pierwszy raz o tym, dobrze dla ciebie.