Topic: Poszukuję pomocy dla alkoholika

Hej, zastanawiam się nad sposobami pomocy osobie uzależnionej od alkoholu. W mojej rodzinie było kilka takich przypadków, ale udało się na szczescie je wyeliminować bez pobytu w ośrodku dla uzależnionych. Teraz niestety jest inaczej. Bez profesjonalnej pomocy się nie obejdzie.

Re: Poszukuję pomocy dla alkoholika

Nie ma zatem rady, tylko trzeba się wziąć za poszukiwanie osrodka dla uzależnionych. Warto wybrać taki, ktory cieszy się dobrymi opiniami. Pod okiem profesjonalistów znacznie łątwije się pozbyć nałogu, dlatego nie zastanawiaj się zbyt dlugo. Problemme może być namówienie alkoholika na leczenie.

Myśle, że z tym sobie jakoś poradze. Biore się zatem za szukanie odpowiedniego osrodka. Chyba, że możecie coś polecić? A jak pomóc członkom rodziny alkoholika? Myśle, ze oni też powinni być pod opieką psychologa lub innego specjalisty.

Najpierw skup się nad pomocy uzaleznionemu, bo to jest najważniejsze. Czas tu działa na niekorzyść, dlatego leczenie warto rozpocząc jak najszybciej.

Dobrze jest korzystać z rad profesjonalistów. Ja korzystałam z artykułów zamieszczonych w sieci – na przykład takich jak ten: http://alkoholterapia.pl/uzaleznienie-o … eg-choroby. Myśle, że i Ty znajdziesz tam wiele cennych informacji dotyczących leczenia czy pomocy rodzinie uzależnionego.

Dziekuje Wam za okazane wsparcie. Życzcie mi powodzenia.