Topic: Rolety rzymskie, a może coś innego?

Co myslicie o roletach rzymskich do kuchni? Jak dla mnie to swietna alternatywa dla fastrygowanych firanek z falbankami, ale moze na rynku jest jeszcze coś innego, o czym akurat nie wiem. Hm?

Re: Rolety rzymskie, a może coś innego?

Masz rację, jeśli nie firanki, to też postawiłabym na rolety rzymskie. Fajnie to wygląda, gdy lekko podciągnie się kilka pierwszych płatów materiału. Tylko ogólnie rolety pasują raczej do jasnych pomieszczeń i jak kuchnia jest ciemna to wolałabym firany.

Możecie mi powiedzieć, co to są te rolety rzymskie?

Tutaj masz linka z przykładowymi zdjęciami takich rolet http://fabrollo.pl/rolety-rzymskie/. Ogólnie można powiedzieć, że to są zwykłe rolety, tylko nie zwijane, a składane. W roletach rzymskich zamiast jednego luznego płatu materiału masz kilka poziomych, lekko usztywnionych płatów, które składają się jak harmonijka. W zwykłych roletach materiałowych materiał zwyczajnie zwija się na rolke.

Pewnie znasz, ale ja jeszcze zastanawiałbym się na roletami dzień-noc. Moim zdaniem też pasowałyby do kuchni, zwłaszcza do jasnej kuchni z dużą ilością okien.

W tej firmie Fabrollo, tej od linka podesłanego wyżej, mają praktycznie wszystkie rodzaje rolet i żaluzji. Dodatkowo zajmuja się ich montażem, a nawet uszyją rolety z powierzonego im materiału. Także oferta całkiem ciekawa no i można idealnie dopasowac kolor czy fakture rolet do własnych potrzeb.