Topic: Co powiedzielibyście na roboty w szkole?

Hej! Nie mam na myśli oczywiście takich robotów, które wyręczyłyby nasze dzieci w nauce, w poszerzaniu bagażu umiejętności, wiedzy i doświadczeń. Mam na myśli takie roboty, które wręcz pomagają dzieciom w nauce, w inspiracji, w kontakcie z zupełnie nowymi atrakcjami. Na ostatnim zebraniu rodziców, wychowawczyni mojego syna wyszła z propozycją kilku zajęć dla dzieci. Wśród nich, były roboty w szkole. Czy ktoś z Was spotkał się z tym?

Re: Co powiedzielibyście na roboty w szkole?

Moja szkoła już kilka razy współpracowała z GO4Robot. Jest to firma organizująca różnego rodzaju warsztaty, kursy i pokazy dla szkół z zakresu robotyki właśnie. Uważam, że dla dzieci w różnym wieku jest to niezapomniana przygoda. Teraz dzieci jest trudno zainspirować, bo świat idzie do przodu i moja dziesięcioletnia sąsiadka ma nawet Iphone. Ale zajęć z robotyki na pewno nie miała w przedszkolu.

Moim zdaniem działalność firmy jest niesamowita! Dotarcie do dzieciaków jest trudne, a na stronie internetowej firmy możemy obejrzeć galerię, która pozbawia nas wszelkich wątpliwości: dzieci naprawdę są zaciekawione i zafascynowane tymi zajęciami!

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą z czym wiążą się roboty w szkole, polecam lekturę informacji pod linkiem: http://go4robot.pl/oferta/pokazy-w-szkolach/. Opisane są tam wszystkie etapy warsztatów oraz zalety takich zajęć.

To niesamowite, jak rozwojowe są propozyce czasu wolnego dla dzieci. Za moich czasów były same nudne zajęcia.

W szkole mojej córki odbywały się takie zajęcia. Panowie przeprowadzający warsztaty są bardzo komunikatywni, pełni pasji. Mam nadzieję, że jeszcze do nas przyjadą!