Topic: Rodzaje silników elektrycznych

Hejka, ktoś zna się na rodzajach silników prądowych – chodzi mi o takie ogólnego przeznaczenia?

Re: Rodzaje silników elektrycznych

Trochę tego jest, bo masz zarówno w wersji standardowej, jak i w wydaniu specjalistycznym. W tym przypadku są jedno, dwu, trójfazowe, z podwyższoną mocą WP, ognioszczelne, z hamulcem i wiele innych.

dzieki, piszę prace zaliczeniową na ten temat, już teraz wiem czego szukac.

Skoro mamy „teleturniej”, to kumpel mi ostatnio zadał pytanie – przymierza się do budowy domu – czy to prawda, ze w stawianej konstrukcji niezbędne są pręty zbrojeniowe? Dopiero zbiera takie informacje, a ja mieszkam w bloku, wiec średnio mu w tym mogę pomóc.

To możesz przekazac koledze, że budując dom, nie można się obejść bez żelbetu. To inaczej wlasnie pręty zbrojeniowe zatopione w betonie. Tak powstają płyty, stropy, belki i słupy oraz wiele innych elementów, dzieki którym konstrukacja domu jest na tyle wytrzymała, że się nie powinna zawalić. 

Dzieki za info, przekaże smile

To ja zapytam jeszcze o płaskownik z aluminium, z mosiądzu czy ze stali? Który będzie lepszy np. do ogrodzenia wokół domu?

ja bym postawił na aluminiowy, no akurat w moim ogrodzeniu na działce takim mam i znam smile

A ja nie mam zielonego pojęcia o co pytasz tongue

Ten aluminiowy tez mi doradzali w sklepie, ale wolałem się jeszcze upewnić gdzies na forum. Dzieki smile