Topic: czy są jeszcze dotacje unijne na rozwój firmy?

czesc, czy orientujecie się czy jest mozliwosc otrzymania dotacji z ue na rozwój firmy? A jesli tak, to czy firma z branzy informatycznej miała by szanse zalapac się na takie srodki?

Re: czy są jeszcze dotacje unijne na rozwój firmy?

Jasne, w 2014 roku zostały uruchomione nowe programy operacyjne. A z tego co się orientuję rozwój branży informatycznej, cyfryzacja i te sprawy są całkiem pożądane. Kiedyś czytałem takie opracowanie że dofinansowanie dla firm z branży informatycznej albo powiązanych z informatyzacją, e-biznesem, wdrażaniem systemów informatycznych ma największy udział w skali przyznanych dotacji ogółem.

Zgadzam się z przedmówcą – takie projekty są na prawde pożądane. Oczywiście cała ścieżka jest do przejścia, ale mi się wydawało że miałem znacznie łatwiej jak znajomi.

No właśnie ścieżka uzyskania dofinansowania też jest podobno skomplikowana? Czy możecie mi powiedzieć co trzeba zrobić żeby dostać dotacje?

wiesz co? Wyjaśnienie krok po kroku niewiele da, bo jak przyjdzie ci uzupełniać dokumentację i tak pewnie – jak każdy z nas – będziesz miała wiele pytań. Lepiej od razu skontaktuj się z firmą specjalizującą się w pozyskiwaniu dotacji unijnych. Ja chociażby korzystałam z usług firmy BIZO z Katowic i polecam ich z zamkniętymi oczami. Pomogli mi przygotować dokumentację, rozliczyć przyznane środki, przeprowadzić szereg analiz, wsparli rzetelną kontrolę efektów działalności. Bez względu na branże są elastyczni – maja specjalistów każdej dziedzinie życia gospodarczego.

Mieszkam daleko od katowic i ciężko byłoby mi do nich dojechać? Czy oni przyjadą mnie?

Myślę, że nie będzie takiej konieczności – ja nie byłam u nich ani razu, ani oni u mnie. Wszystko załatwiliśmy zdalnie.