Topic: Piesek po szczepieniu – pomocy

Wczoraj byłam na szczepieniu z moim szczeniaczkiem. Wszystko poszło dobrze, a lekarz powiedział że przez dwa tygodnie po szczepieniu nie wolno go kąpać. Kiedy już minie ten czas to jakiego szaponu najlepiej użyć żeby nie zrobić mu krzywdy? Pozdrawiam.

Re: Piesek po szczepieniu – pomocy

Bez problemu możesz skorzystać ze wszystkich jakie znajdziez tu: http://snobdog.eu/uroda/szampony-pies. I przede wszystkim spokojnie, pieskowi nic sie nie stanie, a szczepienia to cos normalnego

No hej. Pamiętaj żeby zdjąć mu przed kąpaniem obrożę i najlepiej nie kąp go w wannie. Po pierwsze ze wzgledow higieniczych a po drugie bedzie czul sie tam osaczony i bardzo oddalony od ciebie. Najlepiej wsadź go do miseczki gdie bedzie juz troche wody i powoli zapoznawaj go z temeraturą. Polej mu grzbiecik, brzuszek a gówkę glaszcz wilgotną ręką. Mam nadzieję że pomogłam i instruktaż się przyda smile

Nawet nie wiesz jak bardzo. Dzięki.

Moja suczka z kolei wyjątkowo nie lubi kąpieli i zawsze muszę ją przekupić kładąc w misce różne przysmaki dla psa. Może to dlatego ze mam bardzo zwariowanego i niegrzecznego zwierzaka ktory ciagle sie psoci.

Cześć! Uważaj żeby nie zamoczyć mu uszu, psy bardzo tego nie lubia. Zadbaj tez zeby odpowiednio wysechł ale odradzam suszarki elektryczne. Najlepiej użyć ręczników i głaskając osuszyć sierść.

Psów się w ogole nie myje. Zyjac w naturalnym srodowisku jedyna kapiel spotyka je jak wpadna do rzeki albo zmokna. Jezeli zapach niemytego psa przeszkadza w domu to również normalne, bo jego miejsce jest na zewnątrz, jak kazdego zwierzecia. Poza tym chemiczny szampon szkodi psu.

Trochę się zagalopowałaś... Jeśli tak podchodzisz do zwierząt no to Twoja sprawa i Twój pies. Obecne szampony nie szkodzom psom, a nawet przeciwnie – wzmacniają ich sierśc i odzywiaja skóre. Nie wiem skad masz takie informacje.

Dzieki za sczegółowe informacje, piesek czuje sie dobrze po szczepieniu i oczekuje pierwszej kapieli. Spisalam sobie wszystkie wasze rady i na pewno sie do nich zastosuje. Pozdrawiam.