Topic: Jak przedłużyć gwarancję

Zastanawiam się w jaki sposób można przedłużyć gwarancję na kupiony sprzęt komputerowy. Nabyłem ostatnio Dell Latitude E5550 i chce się zabezpieczyć przed ewentualnymi kosztami.

Re: Jak przedłużyć gwarancję

Praktycznie każdy sprzedawca oferuje dodatkowe usługi w zakresie przedłużania gwarancji. W ten sposób można być spokojnym o swój sprzęt. Tak więc musisz się zgłosić do sklepu gdzie robiłeś zakupy i zapytać o dodatkową usługę.

Ja ostatnio przedłużyłem gwarancję w moim nowym ThinkPadzie. To w końcy drogi sprzęt, więc muszę mieć pewność, że będzie sprawny.

Sklepy z reguły naprawiają laptopy multimedialne w ramach swojej podstawowej działalności, dlatego też i one mogą oferować dodatkowe okresy gwarancyjne. Wystarczy, że poprosisz o taką usługę.

Bardzo rzadko psują się laptopy Toshiba ceny za ten sprzęt są wyjątkowo niskie, to znaczy, że warto kupować laptopy tego producenta.

Zgadzam się. Miałem już dwa laptopy tej firmy i nic się nie popsuło. A oszczędności można przy ich zakupie zrobić dosyć duże. Porównywalny sprzęt, ale innego producenta to wydatek większy o kilkaset złotych.